نوشته شده در 23 February 2018 / توسط admin
راه های تشخیص دادن کپسول اکسیژن و کپسول ازت
4.8 | از 5 رای

کپسول اکسیژن و کپسول ازت این جمله بارها به گوش همه ی ما رسیده که اول ایمنی بعد کار.اما متاسفانه گاهی توجه ای به این جمله نخواهیم کرد که توجه نکردن به مسائل ایمنی ممکن است آسیب هایی به وجود بیاورد. برای مثال گاهی برای بالا رفتن از نردبان اگر به نکات ایمنی توجه نکنید ممکن است دست و پاهای شما آسیب های جدی ببینند .

در بیشتر کارها هم رعایت نکردن نکات ایمنی ممکن است اشتباهی به دنبال بیاورد که اصلا نتوان آن را جبران کرد. یکی از اشتباهات جبران ناپذیر، تشخیص اشتباه کپسول اکسیژن با ازت می باشد در ادامه همراه ما باشید تا این خطرات را برای شما شرح دهیم.

در صورتی که شما هم در صنایع برودتی کار می کنید کپسول اکسیژن و کپسول  ازت نیاز و اساس کار شما می باشد. کپسول اکسیژن برای جوشکاری و کپسول ازت برای شستن و نشت یابی سیستم استفاده می شود که گاهی متاسفانه در استفاده از این دو کپسول دچار اشتباه می شوید که این اشتباه جبران ناپذیر خواهد بود.

آیا اشتباه استفاده کردن از کپسول اکسیژن و کپسول ازت باعث مرگ می شود؟

متاسفانه باید گفت بله در صورتی که جهت نشت یابی از کپسول اکسیژن استفاده شود به علت روغنی که در سیستم وجود دارد، فشار بسیار بالا می رود و باعث انفجار سیستم خواهد شد .

تشخیص درست استفاده کردن از کپسول اکسیژن و کپسول ازت

در صورتی که می خواهید از کپسول ها استفاده کنید جهت اطمینان از نوع کپسول یک سیگار روشن کرده و آن را مقابل فیلتر خروجی کپسول بگیرید اگر سیگار خاموش شد این کپسول ازت است و درصورتی که سیگار روشن شد نشان دهنده ی کپسول اکسیژن است.

تا حد امکان کپسول را قبل از استفاده امتحان کنید حتی اگر روی کپسول اسم را ذکر کرده یا فروشندگان به شما بگویند که کپسول اکسیژن است یا ازت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تماس با ما » ۰۹۱۸۵۳۳۳۲۶۶