نوشته شده در 19 February 2018 / توسط admin
دلایل کم شدن باد کولرگازی چیست ؟
4 | از 4 رای

علت کم شدن باد کولرگازی

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که پس از مدتی دستگاه نو که خریداری کرده اید با افت شدت باد مواجه شده و بازدهی روز اول را ندارد. در این مقاله می خوایم به علت کم شدن باد کولرگازی بپردازیم . این مسئله که در بسیاری از کولرگازی ها پرتاب باد کم می شود یا دوده و لکه های سیاه به بیرون پرتاب می کند یکی از رایج ترین موارد میباشد .حال می خواهیم علت این مشکل را در این مقاله شرح دهیم.

از وظایف مهمی که در کولرگازی وجود دارد، هوای محیط را از روی کویل ها عبور می دهد تا بتواند عمل سرمایشی را انجام دهد و باعث خنک شدن محیط شود. در کولرهای اسپلیت این عمل به وسیله ی یک فن بلور در داخل پنل داخلی انجام می شود که این فن به وسیله ی موتور وظیفه ی خنک کردن هوا را برعهده دارد.

آیا برای سرویس کولرگازی خود اقدام کرده اید؟

سرویس سالانه ی کولرگازی در عملکرد و مصرف برق آن نقش بسزایی دارد . اگر شما هم از دسته افرادی هستید که کولرگازی خود را سرویس نمی کنید، باید به شما بگوییم که این کار شما باعث کوتاه شدن عمر کولر ، پرتاب باد و یا لکه های سیاه از کولر می شود. به دلیل چربی بودن فن و کویل ها گرد و غبار را به خود جذب کرده و بعد از مدتی این چربی ها باعث بسته شدن پره های فن شده که باعث کم شدن باد کولر می شود و این ذرات سیاه و دوده را به بیرون پرتاب خواهند کرد.

کم شدن باد کولرگازی چه پیامدهایی دارد؟

از مشکلاتی که گرد و غبار و تجمع آنها برای کولر به همراه می آوردند ، بسته شدن فن و عدم پرتاب باد از کولر خواهد بود که این مشکل باعث کند شدن عملکرد کولرگازی شده و باعث صدمه زدن به کولر و هزینه های گزافی برای تعمیر کولر می شود. بنابراین برای جلوگیری از این مشکلات کولرگازی خود را هر سال سرویس کنید.

توصیه هایی برای جلوگیری از کم شدن باد کولرگازی

برای جلوگیری از کم شدن باد کولرگازی ابتدا باید قاب پنل داخلی را باز کرده تا فن کولر را ببینید و سپس از طریق مسواک یا برسی پره های فن را تمیز کنید و قبل از این کار حتما از قطع بودن برق کولر اطمینان داشته باشید. برای جلوگیری از شکستن پره های فن بهتر است از یک فن بلور استفاده کنید .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تماس با ما » ۰۹۱۸۵۳۳۳۲۶۶