نوشته شده در ۲ اسفند ۱۳۹۶ / توسط بانه به روز
چک کردن فشار کمپرسور و راه های تشخیص سالم بودن آن
میانگین امتیاز ۴.۵

راه های چک کردن فشار کمپرسور

فشار کمپرسور ممکن است گاهی در کولرگازی ها آزمایش های الکترونیکی و مکانیکی و آزمایش صدا را از کمپرسور گرفته باشید و یا گاهی با وجود گاز کامل و نبود رطوبت در آن باز هم کولرگازی شما هوا را خنک نمی کند، در آن صورت می توان گفت مشکل از افت فشار کمپرسور می باشد و سریعا نسبت به چک کردن آن اقدام کنید و قبل از چک کردن نیز حتما از وصل نبودن شیر برقی یا وصل نبودن لوله مویی اطمینان داشته باشید.

افت فشار کمپرسور

در مرحله ی اول شما باید تمامی گاز موجود در کولر را خالی کنید  و بعد از آن لوله های ورودی و خروجی به یونیت را باز کرده و پنل را به بیرون بکشید.

دو روش مهم در تشخیص افت فشار کمپرسور

  • استفاده از گیج مانوفیلد

در این روش از گیج استفاده کرده که می تواند فشار دهش کمپرسور را اندازه گیری کند که با توجه به متنوع بودن کمپرسورها در ظرفیت ، نوع و متفاوت بودن فشار آنها ، این روش نیز زیاد کاربردی نمی باشد.

  • چک کردن فشار کمپرسور از طریق دست

در این روش با استفاده از دست خود می توانید هنگامی که کمپرسور در حالت سرما می باشد انگشت خود را مقابل لوله ی دهش کمپرسور گرفته و درصورتی که نتوانستید انگشتتان را بیشتر از ۳یا۴ دقیقه مقابل آن نگه دارید و شدت فشار دست شما را پرت کرد ،می توانید بگویید کمپرسور شما کاملا سالم است ولی اگر دستتان هیچ فشاری را حس نکرد مطمعن باشید این کمپرسور دچار افت فشار شده است و باید آن را تعویض کنید.

نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که طراحی ترمینال کمپرسور به گونه ای می باشد که وقتی فشار کمپرسور بالا برود، ترمینال می ترکد و مانع ترکیدن خود کمپرسور می شود.

مواردی که باید در چک کردن کمپرسور به آن توجه کنید:

  • قبل از اینکه فشار کمپرسور را چک کنید ، درپوش ترمینال را سفت کرده و مهره ی آن را ببندید.
  • زمانی که می خواهید فشار کمپرسور را چک کنید از عینک ایمنی استفاده کنید و سر خود را مقابل ترمینال کمپرسور قرار ندهید.
  • بیش از ۳ تا ۵ ثانیه این آزمایش را انجام ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما » ٠٩١٨٠٥٠٥٩٢٧