نوشته شده در 5 January 2018 / توسط admin
نکاتی درمورد نشتی گاز فریون در کولرگازی
به این صفحه امتیاز بدهید

نشتی گاز فریون در کولرگازی

نشتی گاز فریون در کولرگازی : به گازی سنگین تر از هوا که هنگام سرد شدن به مایع تبدیل می شود و از آن در کولرگازی برای خنک شدن و گرم شدن خانه ی شما استفاده می شود، فریون می گویند. در صورتی که گاز فریون از دستگاه خارج شود، نشت فریون خواهید داشت و باید سریعا موضوع را حل کنید.

خطرات نشتی گاز فریون در کولرگازی

در صورتی که کولرگازی دچار کمبود گاز فریون شود، ناکارآمد خواهد شد. با 10 درصد کاهش از گاز فریون ، مصرف نیرو نیز 20 درصد افزایش می یابد و هزینه ی قبص برق مصرفی را افزایش می دهد. نشت گاز فریون برای سلامتی بسیار خطرناک می باشد.

حتی اگر اثرات گاز طولانی مدت نباشند با این وجود استنشاق گاز فریون ممکن است باعث ایجاد سرگیجه و خفگی شود. همچنین کسانی که مشکل قلبی دارند ، دچار خطرات بیشتری خواهند شد. این نشت گاز نیز به محیط زیست هم آسیب جدی وارد می کند و باعث آسیب دیدن لایه ی اُزن می شود.

چگونگی تشخیص گاز فریون

در صورتی که کولرگازی به درستی عمل نکند و زمانی که روشن است بوی بدی به مشام برساند ، کولرگازی دچار نشت گاز فریون شده است. برای تعمیر آن از طریق ثبت سفارش آنلاین می توانید اقدام کنید تا در اولین فرصت متخصصین ما برای بررسی و تعمیر به منزل شما مراجعه کنند.

شایع ترین علت های نشتی گاز فریون در کولرگازی

از شایع ترین مشکلاتی که باعث نشت گاز می شوند ، فرسایش فلز در طول زمان است. این مسئله می تواند با برطرف کردن قسمت جزئی از کولر ، مشکل را برطرف کند اما در صورتی که آسیب بزرگ باشد باید کل دستگاه را تعویض کنید.

علاوه بر این ، آسیب رسیدن به بدنه ی کولرگازی می تواند مشکل ساز شود بنابراین باید مراقب باشید که به بدنه ی کولرگازی آسیبی نرسد.

کولرگازی ها ممکن است از همان ابتدا دچار نشتی گاز فریون باشند بخصوص اگر به درستی نصب نشده باشند. برای مطمعن شدن کولرگازی خود حداقل یک بار در سال برای بررسی آن با یک متخصص تماس بگیرید. اگر عمر کولرگازی بیشتر از 10سال است بهتر است آن را تعویض کنید.

برای خرید کولر گازی از بانه با ما تماس بگیرید !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تماس با ما » ۰۹۱۸۵۳۳۳۲۶۶