نوشته شده در 20 February 2018 / توسط admin
طریقه ی شستن کندانسور و پنل بیرونی کولرگازی
4.5 | از 2 رای

شستن کندانسور کولرگازی

شستن کندانسور هنگام شستن کندانسور کولرگازی باید دقت کافی داشته باشید همچنین از قطع بودن برق کولر اطمینان داشته باشید و نکات ایمنی را رعایت کنید.

دو مدل شستن کندانسور داریم :

  • روشی برای افرادی که هیچ گونه آشنایی با مسائل فنی ندارند و کاملا مبتدی هستند.
  • روشی برای کسانی که تا حدودی با مسائل فنی آشنا هستند و می توانند آن را انجام دهند.

آموزش روش اول شستن کندانسور

در این روش با توجه به اینکه آشنایی با مسائل فنی ندارید رعایت اصول اولیه کافیست زیرا رعایت این مسائل راندمان و سرمای کولر را بالا برده و مصرف برق کولر را کم خواهد کرد.

درصورتی که کارواش دارید می توانید قسمت های پشتی و کناری کندانسور یا پنل خارجی کولر را که شبیه به رادیاتور ماشین می باشد ، نیز بشویید. به هنگام این کار نگران خیس شدن موتور فن بیرونی نباشید زیرا در برابر آب عایق بوده است. هنگامی که شستشو تمام شد بعد از دو ساعت کولر را روشن و از هوای خنک آن لذت ببرید.

نکته: اگر از کارواش برای شستن این پنل ها استفاده می کنید اگر با فشار زیاد آب روی فین های کولر بریزید ممکن است فین ها خم شده و در این صورت به کولر آسیب وارد می شود.

آموزش روش دوم شستن کندانسور

افرادی که تا حدودی با مسائل فنی کولر آشنایی دارند ابتدا باید درب بالایی کندانسور را باز کرده و تمامی فین ها را با کارواش بشویید و بعد از شستن آنها سراغ شستن جعبه برق کنار کندانسور بروید و سپس این قسمت را نیز تمیز کرده و پیچ هایی که سیم برق با آنها وصل شده را با پیچ گوشتی محکم کنید تا به هنگام لرزیدن کولر این سیم ها باز نشوند.

درصورتی که این سیم ها بازشوند کولر دچار مشکل شده و به تعمیر کار نیاز دارید. سپس بعد از این مراحل درب بالایی را به حالت اول برگردانید و پیچ ها را محکم کنید تا هنگام روشن کردن کولر صدای اضافه نداشته باشد .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تماس با ما » ۰۹۱۸۵۳۳۳۲۶۶