نوشته شده در 20 February 2018 / توسط admin
به چند روش باید کولرگازی را شارژ کنید ؟
4.8 | از 6 رای

همانطور که میدانید بسیاری از کولر گازی ها از گاز فروین R22- R410a-R407A استفاده میشود و لازم به ذکر است که کمبود و یا حتی نبود آن در این سیستم تمامی سیکل تبرید را بهم ریخته و دستگاه را با مشکل جدی مواجه خواهد کرد در ادامه با ما همراه باشید تا روشهای شارژ کولرگازی و نکات مهم شارژ  کولر را به شما آموزش دهیم.

چه زمانی کولرگازی نیاز به شارژ دارد ؟

  • کولر تازه خریداری و نصب شده باشد.
  • در کولرهیچ گونه گازی وجود نداشته باشد.
  • کولر نیاز داشته باشد که به آن گاز اضافه کنید.

شارژ کولرگازی های تازه نصب شده

هنگامی که شما کولر گازی را خریداری می کنید و به اندازه ی 5 متر لوله داخل کندانسور نصب می کنید باید کولر را بعد از نصب کردن به طور کامل وکیوم کنید و هنگامی که از خالی بودن کولر مطمعن شدید، شیر سرویس را باز کرده و گاز را به کولر انتقال دهید.

نکته : مقدار گازی که در کولر وجود دارد به اندازه ی 5 متر لوله می باشد و درصورت کشیدن لوله ی اضافی باید به ازای هر متر لوله 20 گرم گاز اضافه کنید.در صورتی که در کولر از همان 5 متر لوله استفاده کرده باشید ، دیگر احتیاج ندارد گازی به آن بزنید ولی در صورتی که بیشتر از 5 متر باشد، می توانید به سه روش آن را شارژ کنید بهترین روش شارژ گاز وزنی می باشد زیرا شما از میزان شارژ موجود در کولر اطلاع دارید.

شارژ کولرگازی به روش وزنی

  • این روش از طریق آمپر از میزان گاز موجود در کولر با خبر می شوید که این بهترین روش می باشد.
  • روش سوم زدن گاز به وسیله ی گیج مانوفیلد می باشد که زیاد دقیق نیست.

کولر فاقد گاز می باشد

در این صورت باید اول به این نکته پی ببرید که آیا هیچ گونه گازی در کولر وجود ندارد؟ از این طریق می توان فهمید که والف شیر سرویس را فشار داده و اگر گاز به بیرون بیایید نشان دهنده ی وجود گاز در کولر می باشد و اگر گازی بیرون نزد کولر بدون گاز می باشد و باید به آن گاز زد.نکته ی مهمی که باید قبل از شارژ کردن گاز انجام دهید ، وکیوم کردن سیستم می باشد سپس به دنبال راه های خارج شدن گاز بروید زیرا اگر مدام شارژ کولر خالی شود هزینه ی زیادی باید صرف این کار کنید .

چه زمانی کولرگازی نیاز به شارژ گاز دارد ؟

  • می توانید به شیر سرویس گیج نصب کنید و مدام آن را بررسی کنید معمولا فشار گاز در کولر 60psi می باشد.
  • سرمای مطلوبی به محیط ندهد.
  • فین های اواپراتور یخ می زنند.
  • لوله ی رفت کندانسور یخ می زند.

نکته : قبل از شارژ کولرگازی حتما دنبال عیب اصلی کولر بگردید و آن را برطرف کرده و بعد سیستم را وکیوم کنید. درصورتی که ابزار و وسایل لازم را برای شارژ کردن گاز کولر ندارید، می توانید از روش دمای لوله ی گاز نیز استفاده کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تماس با ما » ۰۹۱۸۵۳۳۳۲۶۶