نوشته شده در 8 February 2018 / توسط admin
آموزش گام به گام کارایی ریموت کنترل کولر گازی
4.6 | از 5 رای

در این مطلب آموزش نحوه ی استفاده از ریموت کنترل کولر گازی را برای شما می گوییم . زیرا در مورد نحوه ی استفاده از ریموت کنترل و امکانات آن ممکن است افرادی آشنایی نداشته باشند و سوالاتی از ما درموردش می پرسند .

ریموت کنترل کولر گازی

این نکته را هم باید بدانید که اکثر کولرگازی ها یک ریموت کنترل مشابه دارند و کارکرد و نوشته های آن ها شبیه به هم است ولی امکان دارد در موارد کمی هم این گزینه ها و نوشته ها تغییر کرده باشند .

پس چون ریموت کنترل ها تنوع زیادی دارند ما در این جا فقط یک مورد را بررسی می کنیم که قطعا با بررسی این و آشنا شدن شما با آن می توانید با همه ی مدل ها کار کنید . برای مثال باید گفت که ریموت کنترل بوش و سامسونگ از نظر کارکرد شبیه به هم هستند .

 

ریموت کنترل کولر گازی

1 ) دکمه ی روشن / خاموش (stsrt / stop) :

وقتی شما این دکمه را می زنید کولر را روشن می کنید و کولر در حالت و تنظیماتی می باشد که شما آن را آخرین بار خاموش کرده اید .

2 ) دکمه ی انتخاب حالت کاری دستگاه (Operstion mode selection) یا (Mode) :

می توانیم بگوییم این دکمه اصلی ترین دکمه ی روی ریموت کنترل می باشد چون 4 حالت دارد و هر بار که ما آن را فشار می دهیم حالت کولر را عوض می کنیم . نشانه و تصویر هر کدام از این حالت ها به نوع کولر بستگی دارد که یا روی ریموت کنترل کولر گازی یا روی صفحه نمایش پنل داخلی نشان داده می شوند .

FAN :

وقتی شما این دکمه را بزنید کولرگازی خود را روی حالت فن قرار می دهید ، در حالت فن موتور کولر خاموش می شود و تنها فن داخلی کار می کند و این حالت بیشتر برای فصل بهار کاربرد دارد که ما نیازی به سرما و گرما نداریم و تنها به این نیاز داریم که هوای محیط را جابه جا کنیم .

COOL :

شکل این گزینه مثل یک گوله ی برف می باشد این گزینه مختص فصل تابستان است و با زدن آن می توانید از حالت سرمایش کولر لذت ببرید .

HEAT :

شکل این گزینه مانند یک خورشید می باشد و باعث تولید شدن گرما می شود و در فصل زمستان کاربرد دارد .

AUTO :

با زدن این دکمه کولر گازی شما در حالت اتوماتیک قرار می گیرد و شما می توانید با تعیین کردن دمای کولر ، همیشه کولر گازی را به دمای دلخواه خود قرار دهید ، این گزینه مناسب ترین گزینه برای زمان و مکانی است که شما در آن جا برای مدتی طولانی نیستید و کولر گازی می تواند خودش دما را هم در سرما و هم در گرما تنظیم کند .

اما توصیه ی ما به شما این است که این گزینه را در هر شرایطی استفاده نکنید شاید مورد استفاده صحیح و درست این گزینه را بتوان در اتاق سرور توضیح داد .

DRY :

وقتی که این گزینه را فشار بدهید کولر گازی شما در حالت خشک یا رطوبت گیر قرار می گیرد و به نسبت همیشه مقدار خیلی زیاد تری ، رطوبت هوا را از محیط دریافت می کند .

موارد استفاده کردن از این گزینه بیشتر در مناطقی می باشد که معتدل و مرطوب هستند و یا شرجی هوا دارند .

توجه : وقتی این گزینه فعال می شود فن داخلی کولر در کُند ترین حالتش به کار خود ادامه می دهد .

3 ) دکمه ی تنظیم کردن درجه حرارت اتاق (Rom temperature setting ) یا (temp) :

این دکمه برای این به کار می رود که درجه ی هوا زیاد و یا کم شود که توصیه ما این است که معمولا دما را روی 22 تا 25 درجه تنظیم کنید زیرا این دما متعادل برای بدن انسان می باشد و در چنین دمایی بدن ما نه سرد می شود و نه عرق می کند .

4 ) دکمه ی انتخاب سرعت فن (Indoor fan speed selector ) :

با این دکمه می توانید 4 نوع سرعت را انتخاب کنید : کم ، متوسط ، زیاد و نا منظم ( کوهستانی ) که هر بار شما این دکمه را فشار بدهید کولر را در یکی از این حالت ها تنظیم می کنید .

5 ) دکمه ی (jet cool) یا (turbo) :

این دکمه برای روشن و خاموش کردن jet cool استفاده می شود . وقتی که شما گزینه ی turbo را فشار دهید در بیشتر کولرها ، با بیشترین قدرت خود کولر به کارش ادامه می دهد .

6 ) دکمه ی swing

این دکمه برای این است که دمپرها (پره های تعیین سمت باد ) به سمت بالا / پایین را خاموش و روشن کند . باید به این هم دقت کنید که نحوه ی کار کردن این دکمه در کولرهای مختلف متفاوت است و این گزینه در بعضی از کولر ها تنها قابلیت بالا / پایین شدن را دارد و موارد دیگر دستی هستند .

7 ) دکمه ی روشن / خاموش کردن ساعت زمان سنج (ON / OFF Timer) :

این دکمه برای این به کار می رود که زمان روشن و خاموش روشن کولر را تعیین کنید .

8 ) تنظیم زمان سنج (timer setting) :

وقتی که شما این دکمه را فشار بدهید زمان دلخواهتان را می توانید برای دستگاه انتخاب کنید .

9 ) دکمه ی تنظیم / توقف ساعت زمان سنج (timer set / cancel) :

این دکمه برای تنظیم کردن زمان سنج می باشد وقتی که زمان مورد نظرمان را تنظیم یا متوقف می کنیم.

10 ) دکمه ی خاموش شدن خودکار ( sleep mode auto ) :

این دکمه برای این استفاده می شود که کولر گازی به صورت خودکار خاموش شود .

11 ) دکمه ی جریان هوا (air circulation button ) :

این دکمه برای ایجاد کردن جریان هوا می باشد بدون این که سرد و یا گرم شود .

12 ) دکمه ی کنترل درجه حرارت اتاق (rom temperature checking ) :

برای این می باشد که درجه حرارت فعلی اتاق کنترل شود .

13 ) دکمه ی فیلتر پلاسما (plasma) :

موارد استفاده از این دکمه برای خاموش و روشن کردن فیلتر پلاسما می باشد .

نکته : اگر ریموت کنترل کولرگازی شما خراب شده باشد با مراجعه کردن به صفحه ی خرید ریموت کنترل کولر گازی می توانید برای خریدن یک ریموت کنترل جدید اقدام کنید.

14 ) دکمه ی کنترل جهت وزش افقی (horizontal air flow direction control) :

(این دکمه در همه ی مدل های کولرگازی وجود ندارد ): این دکمه برای تنظیم کردن جهت وزش باد به طور افقی به کار می رود .

15 ) دکمه ی تنظیم کردن مجدد(reset) :

این گزینه برای زمانی قبل از تنظیم کردن ساعت و یا بعد از عوض کردن باطری ها استفاده می شود .

آموزش کار با ریموت کنترل کولرگازی

نکته : اگر کولرگازی شما با مشکل روبرو شده باشد مثلا در فصل تابستان باد سرد به خوبی پرتاب نکرد و حس کردید تنظیمات کولر گازی شما مشکلی دارد کولرگازی خود را خاموش کنید وبعد از آن برق اصلی کولرگازی را قطع کنید و در مرحله ی بعد به سراغ جدا کردن باطری های ریموت کنترل بروید باطری ها را جدا کنید و دوباره آن ها را به جا بزنید سپس دکمه ی روشن شدن را از روی ریموت بزنید و روی حالت cool آن را قرار دهید .

حالا دکمه ی خاموش شدن کنترل را بزنید و سپس فیوز اصلی کولر گازی را وصل کنید و با کنترل کولر گازی خودتان آن را روشن کنید. باید چند دقیقه تحمل داشته باشید اگر که کولر گازی شما در حالت سرمایش روشن شده باشد که کار به خوبی انجام شده است ولی اگر سرمایی از کولر بیرون نیامد احتمال این می باشد که شما نمی توانید مشکل را حل کنید پس کاری که باید انجام بدهید این است که برای سرویس کردن و تعمیر کردن کولر گازی خودتان حتما خاموشش کنید و با یک مرکز تخصصی تعمیرات کولرگازی تماس برقرار کنید .


خرید کولرگازی از بانه

چنانچه نیاز به خرید کولرگازی و اطلاع از قیمت کولرگازی در بانه را دارید ، میتوانید همین حالا با کارشناسان فروش بانه به روز تماس حاصل کرده و سفارش خود را ثبت نمائید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تماس با ما » ۰۹۱۸۵۳۳۳۲۶۶