نوشته شده در 21 January 2018 / توسط admin
چگونه کولر گازی را ریست کنیم؟
4 | از 10 رای

آموزش کامل نحوه ی ریست کردن کولرگازی

ریست کردن کولرگازی : در صورتی که کولرگازی ما دچار مشکل باشد یا تنظیماتش بهم بریزد می توانیم کولر گازی را ریست کنیم ، در این صورت ابتدا باید اول  کولر گازی را خاموش کنیم و بعد از آن از قسمت فیوز اصلی ، برق اصلی کولر گازی را قطع کنیم .

همچنین باید به این توجه کنیم که برق کولر گازی حتما قطع شده باشد و اما در صورتی که فیوز مینیاتوری کولرگازی ما قابل شناسایی نباشد ، می توانیم برق اصلی واحد را نیز قطع کنیم .

و در مرحله ی بعد ، وقتی این کار را انجام دادیم باید ریموت کنترل کولرگازی را از باطری اش جدا کنیم و به مدت 15 دقیقه صبر کنیم .

ریست کردن کولرگازی

می توانیم بعد از اینکه این مدت طی شد ، برق کولرگازی را نیز مجددا وصل کنیم و همچنین باطری ریموت کنترل را جا بزنیم. با این کاری که انجام می دهیم کاملا مادربرد اصلی و تنظیمات کولر گازی را ریست می کنیم و سپس به حالت اولش در می آوریم .

اکنون ما کاملا آموزش ریموت کنترل را یاد گرفته ایم و با استفاده از آن می توانیم نحوه ی تنظیم کردن برنامه های کولرگازی را انتخاب کنیم و آن را در حالتی که بهتر و مناسب تر است قرار بدهیم .

اگر ما بعد از انجام این کار باز هم به مشکل بر خورد کردیم و در فصل سرد و گرم کولرمان بازدهی مناسبی نداشته باشد وهمچنان دچار مشکل شود ، باید حتما با تعمیرگاه تخصصی کولرگازی تماس داشته باشیم و مشکلمان را با آن ها در میان بگذاریم.

همچنین در صورتی که متوجه شدیم ریموت کنترل کولرمان خراب شده است، بهتر است به دفترچه و صفحه ی خرید ریموت کنترل مراجعه کنیم و در صورتی که قابل تعمیر نبود ، برای خریدن یک ریموت کنترل جدید اقدام کنیم تا مشکل برطرف شود .

2 responses to “چگونه کولر گازی را ریست کنیم؟”

  1. باسلام بنده کولر ویسپون ۲۴ هزار دارم که یکساله داره کار میکنه سرماش هم خوبه ولی یکی از لوله های خروجی از موتور بیرونی یخ میزنه البته لوله بزرگه یخ میزنه لوله کوچکه کاملا عادیه از هرکی هم پرسیدم میگه عادیه .میترسم ضرری برای کولر داشته باشه

    • سلام . عادی نیست ولی ضرری هم نداره . به یک سرویسکار بگید که درجه گازش چنده چون یکی از دلایل یخ زدگی لوله کندانسور کمبود گاز هست

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تماس با ما » ۰۹۱۸۵۳۳۳۲۶۶