نوشته شده در 12 January 2018 / توسط admin
دلایل یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان یا حالت سرمایش
به این صفحه امتیاز بدهید

دلایل یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان یا حالت سرمایش

ممکن است شما هم جز کسانی باشید که با صحنه ی یخ زدن کولر گازی ( پنل داخلی کولر گازی ، پنل خارجی ،کندانسور کولرگازی ، لوله های ارتباطی ) مواجه شده باشید . قصد ما در این آموزش این می باشد که دلایل یخ زدن کولر گازی را به شما توضیح بدهیم و همچنین از اینکه چطور قسمت های مختلف کولر گازی در فصل های مختلف سال یخ می زنند صحبت کنیم .

کولر گازی شما چه زمانی یخ می زند ؟

در دو حالت کولرگازی امکان دارد یخ بزند :

  • حالت تابستانه یا سرمایش
  • حالت زمستانه یا گرمایش

یخ زدن کولرگازی در حالت تابستانه یا سرمایش؟

در فصل تابستان دلایل زیادی برای یخ زدن کولرگازی وجود دارد که ما در اینجا به صورت دلایلی کاملا ساده برای شما توضیح می دهیم که از شایع ترین دلیل های یخ زدن می باشد و شما به اصل موضوع با خواندن آن پی می برید البته این را هم باید گفت که دلایل نادر و کمی هم وجود دارد که باید به آن ها به صورت کاملا تخصصی بپردازیم .

عدم وجود گاز کافی در کولر گازی و نیاز داشتن به شارژ گاز

  • اگر کولر گازی شما از شارژ کافی برخوردار نباشد یا به هر دلیلی مثل جابه جایی ، نشتی گاز فرئون کولر گازی کمبود گاز داشته باشد سیکل سرمایش با مشکل دچار می شود و این یکی از دلایل یخ زدن کولر گازی در پنل داخلی یا لوله های گازی می باشد. شما با شارژ کردن گاز کولر گازی این مشکل را به راحتی می توانید حل کنید .

گرفتگی در لوله های کولرگازی یا قطعات داخلی کولر گازی

  • یکی دیگر از دلایل یخ زدن کولر گازی گرفتگی در لوله ها میباشد ، اگر لوله مویی یا قطعاتی از قبیل شیر برقی کولر گازی و یا لوله ی ارتباطی کولر گازی گرفتگی داشته باشند امکان اینکه کولر گازی شما یخ بزند خیلی زیاد می شود .

یکسره کار کردن کمپرسور

  • در صورت بروز هر یک از مشکلاتی مثل خراب بودن بُرد فرمان یا خرابی سنسور کولر گازی و یا خرابی کمپرسور یا قطعه هایی مثل کنتاکتور کمپرسور کولرگازی شما به حالت یکسره در حال کار کردن باشد باعث می شود پنل داخلی و قسمت هایی از کولر گازی شما یخ بزند .

خرابی فن بلووریا همان فن داخلی(اواپراتور)

  • فن بلوور یکی از مهم ترین قطعات داخلی کولرگازی است که باعث کشیده شدن هوای گرم به داخل پنل شده که با تماس با اواپراتور سرد به هوای سرد تبدیل می شود و به محیط بازگشت داده می شود اگر هوای سرد را فن بلوور نتواند به راحتی از روی کویل های داخلی (اواپراتور ) تخلیه کند پنل داخلی حتما شروع به یخ زدن خواهد کرد.

تخلیه نشدن فین های پنل داخلی دلیل های زیر را می تواند داشته باشد :

  • کثیف بودن فیلتر های کولر گازی
  • خرابی فن بلوور ( کار نکردن درست و به فن بلوور)
  • سوختن موتور فن یا راه انداز بلوور داخلی

به هر یک از دلایلی که در بالا گفته شد کولر گازی امکان دارد در قسمت های مختلف یخ بزند که باید آن را بررسی کنیم و عیب اصلی را پیدا کنیم البته شما برای اینکه هریک از این اشکالات را رفع کنید به ابزار و تخصص کافی نیاز دارید که اگر تخصص کافی ندارید به شما توصیه می کنیم این کار را به تنهایی انجام ندهید .

استفاده از کولر گازی در هوای نسبتا سرد

  • سعی کنید در زمان هایی که هوای بیرون تقریبا سرد می باشد از فن کولر گازی استفاده کنید زیرا اگر بیش از حد از حالت سرمایش استفاده کنید ، باعث می شود تا لوله ها و سیکل یخ بزنند.

مقالات مرتبط :

مشکلات رایج در کولر گازی

تعمیر و عیب یابی کولر گازی

ارور های کولر گازی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تماس با ما » ۰۹۱۸۵۳۳۳۲۶۶