نوشته شده در 31 December 2017 / توسط admin
راهنمای خرید کولر گازی
4.8 | از 41 رای

راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی : زمانی که در روزهای گرم تابستان  از گرمای زیادی در خانه ها می مانیم، یک کولرگازی خوب می تواند هوایی خنک را در خانه پخش کرده و خستگی را از تن در بیاورد. از این رو، می خواهیم شما را برای خرید کولر گازی راهنمایی کنیم تا اطلاعات مناسب جهت خرید کولر را داشته باشید و تقریبا با تمامی ویژگی های آن آشنا باشید، تا بتوانید خرید خوب و مورد پسندی انجام دهید.

در این مقاله ” راهنمای خرید کولر گازی “ تلاش کرده ایم مورادی را لیست کنیم برایتان که در هنگام خرید کولر گازی ، همه چیز را بدانید و برایتان سوال ایجاد نشود. پس برویم به سوی خرید یک عصای جادویی که قدرت دارد هوای گرم تابستان را به هوایی خنک و زمستانه تبدیل کند.

از آنجایی که معمولا پس از خریداری و نصب کولر ها، امکان تعویض آن ها وجود ندارد پس بهتر است برای خرید آن نهایت دقت و توجه را به خرج دهید.(تعویض کولر خریداری شده پیش از نصب هم بسیار هزینه بر است). برای این کار بهتر است کولر گازی تهیه کنید که با مکان مورد نظر تان مطابقت داشته باشد.

 

سیستم های تهویه ی هوا دارای 4 وظیفه ی عمده هستند.

  1. کنترل دما: هدف این دستگاه در حقیقت بالا یا پایین بردن و کنترل دمای محیط می باشد.
  2. کنترل میزان و سرعت وزش باد: میزان هوای مورد نیاز تهویه، اگزوست، هوای تازه و سرعت وزش را با توجه به شرایط موجود تعیین می کند.
  3. کنترل رطوبت: عمل رطوبت زنی یا رطوبت گیری را با توجه به رطوبت مورد نیاز انجام می دهد.
  4. تصفیه ی هوا یا گرفتن گرد و غبار : با تصفیه ی هوا از گرفتگی کویل و اپراتور محافظت می شود و هوا را بدون ذرات آلاینده ای بیرون می دهد.

راهنمای خرید کولر گازی : برچسب انرژی

امروزه برچسب های انرژی ملاک مصرف انرژی وسایل خانگی را مشخص می کنند که باید در خرید کولر گازی به آن توجه کنید و کارخانه ها نیز باید آن را رعایت کنند. این کار بیشتر به منظور رعایت استاندارد های تعیین شده و تدوین برچسب انرژی انجام می شود.

امروزه در بسیاری از کشور ها برای محصولات برقی از این برچسب ها استفاده می شود تا مصرف کنندگان نیز از میزان مصرف آن محصول آگاهی داشته باشند. علاوه بر نشان دادن انرژی مصرفی، این برچسب ها اطلاعات عمومی وسایل برقی و اطلاعات خاص آن دستگاه را نیز در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

بخش اول این برچسب ها اطلاعات مختص همه ی وسایل برقی منزل که دارای برچسب انرژی هستند را نشان می دهد. این قسمت شامل اطلاعات شرکت سازنده ، مدل دستگاه برقی، علامت تجاری شرکت سازنده و غیره می باشد.

قسمت چهارم این برچسب از 7 حرف لاتین از A تا G درجه بندی شده است که هر حرف نشان دهنده ی درجه ای از کارایی دستگاه می باشد. در حقیقت حرف A بیشترین بازدهی و حرف G کمترین را نشان می دهد و هرچه رتبه بالا تر باشد کارایی آن دستگاه نسبت به میزان انرژی مصرفی اش نیز بیشتر است.

در این صورت با توجه به این برچسب خریداران می توانند میزان بازده و مصرف انرژی دستگاه مورد نظر خود را بدانند.

قسمت پنجم میزان مصرف انرژی دستگاه را بر اساس استاندارد ملی نشان می دهد.سایر ستون های درج شده بر روی برچسب نشان دهنده ی اطلاعات اختصاصی در مورد هر یک از وسایل می باشند.

مثلا در یک ماشین لباس شویی ستون های ششم و هفتم برچسب انرژی، میزان پاک کنندگی و قدرت خشک کردن آن را نشان می دهد.در آخرین ستون نیز آرم موسسه ی استاندارد را نشان خواهد داد.

راهنمای خرید کولر گازی : انواع کولر گازی

کولر گازی پنجره ای :

این کولر ها ی گازی اندکی ارزان تر هستند اما قابلیت های کم و مصرف بالایی دارند. درصورتی که کولر های اسپلیت ،هم دارای قابلیت گرمایشی و هم سرمایشی می باشد. کولر های گازی پنجره ای به راحتی نصب و تمیز می شوند.

کولر های اسپلیت دیواری:

این نوع کولر ها هم دارای قابلیت سرمایشی و هم گرمایشی می باشند . کولر های اسپلیت برای سالن های بزرگ مناسب هستند و باید بر روی دیوار نصب شوند.

کولر های گازی متحرک یا پرتابل

این کولر های متحرک یا پرتابل دارای چرخ هایی هستند که می توان آن را از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل کرد و همین مسئله باعث مفید تر بودن آن ها شده است.

خرید کولر گازی تجاری و صنعتی

خرید کولر گازی ایستاده

کولر های گازی ایستاده در حقیقت کولر های اسپلیت ایستاده ای هستند و در ظرفیت بالا تولید شده و قدرت و توان بالایی دارند. این کولر های ایستاده به دلیل پرتاب باد بالایی که دارند برای فضاها و سالن های بزرگ مانند رستوران متناسب هستند.

خرید کولر گازی اسپلیت سقفی

این کولر های اسپلیت سقفی در سقف فرو می روند و تنها پنل جلویی آن ها دیده می شود. این کولر ها برای فضای اداری مناسب هستند و دارای سیستم گرمایشی و سرمایشی می باشند.

خرید کولر گازی کانالی

این نوع کولر های اسپلیت را می توان در سقف های کاذب و داکت نیز استفاده کرد و می توان از تهویه ی چندین فضا با یک دستگاه استفاده کرد.

اسپلیت سقفی زمینی

این کولر ها بیشتر برای مکان هایی مناسب می باشند که نمی توان کولر را بر روی دیوار نصب کرد. از این کولر ها بیشتر در اتاق های نگهداری کامپیوتر ها و سرور های مخابراتی استفاده می شود.

خرید کولر گازی اینونتر ها

اینونتر نوعی تکنولوژی است که باعث کاهش مصرف می شود. کمپرسور این کولر ها دور متغیر است و همین امر آن ها را به کم مصرف ترین تجهیزات تبدیل کرده است. این تکنولوژی اینونتر در هر نوع کولری مانند اسپلیت، دیواری و غیره می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

راهنمای خرید کولر گازی : قیمت کولر گازی

اولین چیزی که در خرید کولر گازی مطرح است، قیمت کولر ها می باشد. بسیاری فکر می کنند که کولر های گازی از کولر های آبی گران تر هستند در صورتی که اینطور نیست و این کولر ها با قابلیت گرمایشی و سرمایشی که دارند باعث می شوند از خرید وسایل گرمایشی نیز منصرف شوید.

مزیت دیگری که کولر های گازی دارند این است که این کولر ها دارای فیلتر و تصفیه ی هوا هستند از عبود گرد و غبار و باکتری جلوگیری می کنند. کولر های گازی توانایی و قدرت خنک کنندگی بسیار بالایی نسبت به کولر های آبی دارند و دارای امکانات فنی و رفاهی دیگری نیز هستند.

ابعاد و متراژ کولر ها

ابعاد و اندازه ی کولر بر روی خرید مشتریان تاثیر بسزایی دارد زیرا افراد باید در نظر داشته باشند که این کولر را برای چه قسمت و مکانی خریداری می کنند. بی شک این ابعاد و اندازه ها بر قیمت نهایی محصول نیز اثر می گذارد. اگر ما برای یک مکان کوچک و بسته یک کولر بزرگ و با قدرت بالا بخریم، همیشه باید از درجه ی کم آن استفاده کرده و این گونه ضرر کرده ایم.

تعداد پنجره های کولر گازی

داشتن تعدادی پنجره در یک محیط و دو جداره بودن یا نبودن آن ها نیز بر خرید کولر تاثیر می گذارد. زیرا اگر در یک مکان پنجره ها بیشترباشند، قطعا برای خنک کردن آن مکان باید کولر پر قدرت تری خریداری کنیم.

وسایل تولید گرما

اگر در یک مکانی که می خواهیم کولر نصب کنیم چندین وسایل گرما زا از قبیل چندین لامپ و روشنایی، کامپیوتر و چاپگر وجود داشته باشد، باید از کولر پر قدرت تری برای خنک کردن آن سالن استفاده کرد.

کمپرسور کولر گازی

یکی دیگر از فاکتور های کولر گازی ، نوع موتور آن ها می باشد:

  • سیلندر پیستونی یا رفت و برگشتی.
  • کمپرسور روتاری که برای استفاده های خانگی از آن استفاده می شود و دارای بازدهی بهتری نسبت به سیلندر پیستونی می باشد. این کمپرسور ها صدای کمتری هم از خود تولید می کنند.
  • کمپرسور های اسکرال : این کمپرسور ها معمولا برای ظرفیت های بالا مانند 24000 تا 96000 بی تی یو مورد استفاده قرار می گیرند.

انتخاب میزان BTU

BTU یا همان British Thermal Unit به معنی واحد اندازه گیری انرژی حرارتی می باشد. در خرید کولر گازی توجه داشته باشید که باید BTU مناسبی با تمام شرایط بالا داشته باشد تا با توجه به هزینه ی آن محصول، قدرت مناسبی هم خریداری کرده باشیم.

کولری که BTU بالا تری دارد صرفا به معنی بهتر و برتر بودن آن کولر نمی باشد. زیرا کولر های بزرگ تر مصرف انرژی بسیاری هم دارند . در حقیقت ما باید هنگام خرید یک کولر ، به ظرفیت فضا و قدرتی که می خواهیم نیز توجه داشته باشیم تا از تمام امکانات آن استفاده کنیم.

برای انتخاب و خرید کولر گازی که با اندازه و ظرفیت مکانی که برای کولر در نظر دارید مطابقت داشته باشد، ابتدا باید ابعاد آن مکان را در نظر داشته باشید و سپس با توجه به نکات زیر یک کولر گازی مناسب انتخاب کنید:

انتخاب ظرفیت کولر گازی

ظرفیت یک کولر گازی یا قدرت آن با واحد BTU معین می شود. در حقیقت این عدد BTU، نشان دهنده ی سرمایش در واحد زمان می باشد و اگر عدد بالا تر باشد سرمایش بالاتر را نشان می دهد. اشتباهی که معمولا خریداران انجام می دهند این است که فکر می کنند اگر این عدد بیشتر باشد به معنی خنک تر بودن باد کولر است.

این تصور اشتباه است و باد کولر خنک تر نیست بلکه میزان باد وارد شده به محیط بیشتر خواهد بود.برای تعیین BTU کولر های اسپلیت باید به متراژ مکان مورد نظر ، شرایط آب و هوایی و عوامل دیگر نیز توجه کرد.

اگر در زمان خرید کولر گازی، BTU بالاتر از میزان مکان مورد نظر بخرید، علاوه بر این که هزینه ی زیادی برای این کار پرداخت کرده اید، مصرف برق آن مکان نیز بالا تر می رود و مجبور هستید پول بیشتری را برای آن هزینه کنید.

 

انتخاب کولر گازی

این وسیله ی خنک کننده ی هوا که عموما به نام های کولر گازی یا اسپلیت گازی خوانده می شوند دارای انواع متعددی می باشند. برای انتخاب آن ها باید شرایط خود و مکان مورد نظر را در نظر بگیرید. به کولر های زیر که از جمله پر کاربرد ترین کولر های گازی می باشند توجه کنید.

۱)چه نوع کولر گازی بخریم ؟

به طور کلی ، مدل های کولر گازی در بازار، به سه نوع (کولر اسپلیت ، کولر پنجره ای و کولرهای ایستاده ) عرضه و به فروش می رسند. البته انواع کولرهای خاص دیگر هم تولید می شود که برای اماکن خاص و بسیار شلوغ کارایی بیشتر و بهتری دارند .

از این ۳ نوع کولر بیشتر برای سیستم سرمایشی خانه ها و ادارات به کار می برند. نا گفته نماند که هر کدام از انواع کولر ها دارای معایب و مزایای جداگانه است .

خرید کولر گازی پنجره ای

این نوع کولر جزء قدیمی ترین و پر کاربرد ترین کولر های گازی محسوب می شوند. با این که این کولر ها بازدهی پایینی دارند و دارای سیستم گرمایشی نیستند.کولر گازی پنجره ای دارای نقاط ضعفی همچون داشتن وزن زیاد ، ایجاد سروصدا ، و مصرف برق به شدت بالای می باشد . اما از مزایای آن هم می توان به قیمت مناسب و پایین و همچنین خنک کنندگی بی نظیرش اشاره نمود .

این کولر برای راه اندازی نیازی به برق کشی جداگانه ندارد و به واسطه ی کابل برق به پریز متصل می‌شود ‌. به واسطه ی داشتن بدنه ی یکپارچه ، به راحتی در جایگاه خود (قفسه کولر) قرار می‌گیرد و به سرعت قابل اجرا و استفاده است . در ضمن نیازی به سوراخ کردن دیوار و رد کردن لوله های مسی از دورن دیوار نیست .

خرید کولر گازی اسپلیت دیواری

این کولر ها برای مکان هایی که پنجره ندارند مناسب هستند. این کولر ها راندمان بالاتری دارند و اندکی از کولر های پنجره ای بالا تر می باشند. کولر های اسپلیت دیواری یکی از پر کاربرد ترین کولر ها در ایران می باشند.

این کولرها از دوتکه داخلی و بیرونی تشکیل شده اند که به واسطه ی یک سری از اتصالات و لوله های مسی، از طریق سوراخ کردن دیوار و سقف منزل ، این دو بخش (به هر کدام یونیت گفته می شود ) به یکدیگر متصل می شوند .

به طور معمول برای زیبایی بیشتر فضای اتاق لوله های مسی را طوری در زیرپنل داخلی تعبیه می کنند تا در معرض دید نباشند ، بعلاوه اتصال برق کولر ، و همچنین نیاز به نصاب حرفه ای برای نصب کولر، قیمت بیشتر و مصرف برق کمتر و .. از نکات و مزایای متفاوت نسبت به کولر پنجره ای می باشد.

از نکات ضروری در اجرای کولر اسپلیت ، رعایت حداکثر فاصله بین پنل داخلی و موتور بیرونی کولر است که به واسطه ی لوله های مسی به هم متصل می شوند.

حداکثر فاصله باید بین ۵ الی ۱۰ متر باشد . اگر فاصله ی موتور تا پنل داخلی بیشتر است ، باید کولری خریداری کنید که متناسب با منزل شما و جوابگوی ساختمان شما باشد .

نکته قابل توجه در مورد کولر های اسپلیت ، این است که در فصل زمستان امکان جمع آوری کولر نیست و باید در طی تمامی فصول در نمای ساختمان آن را تحمل کنید . ولی در مورد کولر های پنجره ای به گونه ای است که می توان به راحتی از محل جایگیری آن در قفسه خارج کنیم و به محل دیگری انتقال دهیم .

قابلیت ویژه کولر های اسپیلت

از ویژگی منحصر به فرد کولر های اسپلیت می توان به چرخه ی معکوس آن ها هم اشاره نمود که قابل کارکرد درفصل زمستان و به عنوان سیستم حرارتی از آن می توان استفاده نمود . در واقع این نوع از کولرها در بازار به عنوان کولر های سرد و گرم نیز شناخته می شوند .

اسپلیت پرتابل

کولر های اسپلیت پرتابل 4 چرخ دارند که می توان آن ها را از مکانی به مکان دیگر جا به جا کرد.

کولر های گازی ایستاده

کولر های اسپلیت ایستاده قدرت BTU بالایی دارند و در سالن های بزرگ و وسیع مورد استفاده قرار می گیرند.از این نوع کولر گازی ها بیشتر در مصارف صنعتی و یا مصارف خانگی خاص استفاده می شود . از جمله مصارف صنعتی می توان به مکان های عمومی و پر رفت و آمد همچون پایانه های مسافر بری ، فروشگاه های زنجیره ای ، مساجد و …اشاره نمود .

البته از کولر های ایستاده برای فضاهایی که امکان نصب کولر پنجره ای وجود ندارد و یا به دلیل مستاجر بودن اجازه سوراخ کردن دیوار مسکونی را ندارند ، به ناچار به سمت این گونه از سیستم های خنک کننده سوق پیدا می کنند .

آیا طراحی پنل کولر گازی واقعا مهم است ؟

طراحی پنل از جهات بسیاری اهمیت دارد، زیرا بعد از اتمام نصب کولر ، تنها چیزی در نمای خانه دیده می شود ، پنل کولر است . نقش پنل یک کولر در ساختمان همانند ویترین مغازه ها می باشد .

زیبایی طراحی پنل باعث می شود تا از خرید خود بیشترلذت ببرید و مسلما هر چه طراحی پنل زیباتر و جذاب تر باشد ، هزینه ی پرداختی برای خرید آن بیشتر بوده و در واقع زیبایی پنل رابطه ی مستقیمی با قیمت آن دارد .

قدرت خنک کنندگی چقدر باشد ؟ کولر گازی چند هزار بخریم ؟

میزان خنک کنندگی کولر های گازی را با واحد BTU که در واقع واحد استاندارد اندازه گیری قدرت سرمادهی در بریتانیا(British Thermal Unit) است و به صورت مضربی از ۱۰۰۰ نشان داده می شود . ولی به طور معمول در معرفی کولر ها از بیان این واحد صرف نظر می کنیم و فقط می گوییم کولر ۱۸۰۰۰ و یا این کولر ۲۴۰۰۰ می باشد .

شاید ظرفیت خنک کنندگی کولر مهم ترین مولفه ای باشد که باید در انتخاب سیستم خنک کننده در نظر داشته باشیم ، تا با مشکل عدم کارایی کافی مواجه نشویم و کولری که انتخاب کرده ایم کمتر از سطح نیاز فضای مورد نظرمان نباشد و فضا را آنگونه که ما انتظار داریم خنک نکند .

البته برعکس این نکته هم باید مورد توجه قرار گیرد ، به طوری که کولری با ظرفیت بیشتر از نیاز محیط خریداری نکنیم تا مجبور باشیم به دلیل سرمای زیاد ، کولر را زود به زود خاموش کنیم و همچنین به بهینه سازی مصرف انرژی هم باید توجه کنیم . انتخاب کولر با قدرتهای متفاوت و برای فضاهای متفاوت را باید به متخصص این حرفه واگذار کرد و هر کسی در این مورد توانایی اظهار نظر را ندارد .

توجه داشته باشید که عملکرد کلی کولر های گازی به گونه ای است که رطوبت را از محیط گرفته و به بیرون هدایت می کنند و این دلیل قدرت خنک کنندگی زیاد این نوع از کولر هاست و سبب ایجاد سرمای زیاد و محیطی بدون رطوبت و کاملا خشک می شوند . البته ناگفته نماند که نفس کشیدن در یک فضای کاملا خشک سخت تر خواهد بود.

انتخاب ظرفیت کولر گازی

برای انتخاب ظرفیت کولر باید به چند فاکتور مهم توجه کرد : نوع محیط (ویلایی ، آپارتمانی ، دوبلکس )، نوع کاربری (مسکونی ، تجاری )، نوع اقلیم (جنوب یا مرکز کشور )، میزان نور گیر بودن ، میزان رفت و آمد ، تعداد تجهیزات گرمازای موجود در محیط ، تعداد افراد حاضر در محیط ، و …. همه و همه در تعیین قدرت کولر شما نقش بسیار اساسی ایفا می کنند. همان طور که گفته شد حتما با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید .

برای نمونه برای یک آپارتمان مسکونی با متراژ ۷۰ تا ۱۰۰ متر ، یک کولر ۲۴ هزار پیشنهاد مناسبی است و برای اتاق خواب کولر ۹ تا ۱۲ هزار توصیه می شود.

چند تا کولر گازی بخریم ؟

پاسخ به این سوال کاری دشوار است . زیرا همانند انتخاب قدرت کولر برای منزل ، برای یافتن جواب این سوال هم باید از مشاور متخصص در این عرضه کمک گرفت . باید توجه داشته باشید که این امربسیار ضرورت دارد زیرا گاها با یک خرید اشتباه و نادرست متحمل خسارت چشمگیری می شوید .

برای نمونه ممکن است با خرید کولر گازی نامناسب ، آنگونه که مایل هستید فضای منزل را خنک نکند و ایجاد نارضایتی را برای شما در پی داشته باشد و در ضمن گاها با خرید دو الی ۳ کولر با ظرفیت های پایین تر ، کارایی مناسب تری برای منزل شما دارند. ولی همان طور که گفته شد پاسخ گویی به این سوال را باید از مشاور حرفه ای در این عرصه تقاضا کنیم .

چند نوع کمپرسور داریم ؟

همان طور که می دانید در کولر های گازی نقش اصلی را کمپرسور کولر ایفا می کند . در واقع طی مراحل و با استفاده از قطعاتی با فشرده کردن و کاهش حجم گاز ، افزایش فشار قابل قبولی درسیستم کولر ایجاد می کند .

بعلاوه ساختار کمپرسور کولر ها ، کاملا شبیه به کمپرسور یخچال ها می باشد . به طور کلی ۳ نوع کمپرسور معروف در بازار وجود دارد که ، به نام های کمپرسور اسکرول (Scroll)، پیستونی (Reciprocating)، روتاری (Rotary)شناخته شده هستند .

کمپرسور ها از پر اهمیت ترین مشخصه ی یک کولراز نظر توان خنک سازی به شمار می‌روند . البته بررسی میزان برق مصرفی کولر از درجه اهمیت بالاتری برخوردار است . کمپرسور های اسکرول بهترین عملکرد را از خود بروز می دهند و در حالی که انواع روتاری و پیستونی در شرایط متغییری قرار می گیرند و نمی توان به راحتی در مورد کار کرد آنها اظهار نظر کرد .

ولی به طور کلی در بازار فروش ، کولر هایی با کمپرسور روتاری کار برد بیشتری دارند ولی در حالی که کولر ها با کمپرسور اسکرول و با توان عمکرد بهتر نسبت به روتاری خیلی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

اینورتر چیست ؟ چرا این قدر مهم است ؟

به طور کلی اینورتری بودن سیستم کولر ، قابلیتی است که از طریق آن برد الکتریکی کولر به کمپرسور اضافه می شود .در خرید کولر گازی توجه داشته باشید که اینورتر (lnverter) کاملا مجزا از کمپرسور کولر می باشد و هیچ گونه ربطی به نوع کمپرسور اعمال شده در کولر ندارد.

اما تفاوت کولر های اینورتر با کولرهایی که مجهز به فناوری اینورتر نیستند چگونه است در کولرهایی که سیستم اینورتر ندارند ، کمپرسور کولر تا زمانی که دمای محیط به تنظیمات اعمال شده بر روی کولر برسد، روشن می ماند و سپس خاموش می شود وپس از مدتی و با افزایش دمای محیط کمپرسور کولر دوباره شروع به کار می کند .

ویژگی های کولرهای مجهیز به اینورتر

در این نوع از کولر ها کمپرسور در دو حالت خاموش و یا روشن قرار دارد. اما در کولر هایی که کمپرسور به سیستم اینورتر مجهز است ، پس از رسیدن دمای اتاق به ظرفیت دمایی مطلوب ، کمپرسور خاموش نمی شود و فقط دور موتور را کاهش داده و همین امر باعث شده تا به عنوان موتورهایی با دورهای متغیر در بازار شناخته شوند .

در واقع در این نوع از کولر ها کمپرسور کولر مرتبا خاموش و روشن نمی شود و فقط سرعت گردش خود را متناسب با دمای محیط تغییر می دهد .

نا گفته نماند که روشن و خاموش کردن مداوم کمپرسور باعث بالا رفتن مصرف برق می شود،زیرا موتور کولر برای راه اندازی مجدد جریان بالایی از منبع تغذیه می گیرد.

از این رو در کولر های اینورتری به دلیل روشن ماندن پی در پی کمپرسور کولر و در نتیجه کاهش مصرف برق سبب معروف شدن این نوع از کولر ها در بازار فروش شده است . زیرا این فناوری اینورتر تا حدود ۶۰% در مصرف انرژی صرفه جویی می کند .

در طی سال های اخیر ، سازنده های سیستم های سرمایشی در برخی از مدل های خاص ، بیان ‌کرده اند که توانایی تولید کولرهایی با توان بهینه سازی بالای ۶۰ % را دارند . در نهایت ، مسلما خرید یک کولر با امکانات بیشتر، ومجهز به فناوری اینورتر نسبت به کولر های معمولی بهتر و در دراز مدت کارایی بهتری دارد .

بعلاوه هزینه ی خرید کولر گازی اینورتری نسبت به کولر های معمولی بیشتر است و به راحتی می توان با پرداختن هزینه برق مصرفی کمتر برای منزل خود ، این اختلاف هزینه را جبران کنید .

مصرف برق کولر گازی چقدر است ؟ قبض برق مان زیاد نمی آید ؟

تحقیق در مورد میزان برق مصرفی کولرها امری ضروری است و همانند مصرف بنزین ماشینتان که باید قبل از خرید آن را بررسی کنید ، نیز اهمیت دارد . همان طور که گفته شده برق مصرفی کولر پنجره ای خیلی زیاد است و شاید یکی از دلایل اصلی در مورد ارزان بودن قیمت این ‌کولر را مصرف بالای انرژی بیان کرد .

حتما در مورد مصرف برق کولری که در فصل تابستان و به دلیل گرمای شدید هوا، باید به صورت شبانه روزی و به مدت ۳ الی ۴ ماه کار کند ، تحقیق کنید .

راهنمای خرید کولر گازی از بانه

به طور مشخص کمپرسور کولر ها هم که در طول زمان با بهینه سازی مصرف برق همراه هستند ، کمتر برق مصرف می کنند . پس فراموش نکنید که به اینورتری بودن کولر قبل از خرید توجه کنید .

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید ، این است که برق مصرفی کولرتان چگونه باید تامین شود . توجه داشته باشید که اکثر کولر های خانگی از برق تک فاز بهره می برند و برخی هم به برق ۳ فاز نیاز دارند .

برق تک فاز برای کولر های پنجره ای و اسپلیت کفایت می کند ولی برای کولر های ایستاده و متناسب با فضا یی که در آن کارایی دارد ، به طور معمول از برق ۳ فاز استفاده می کنند.

خرید کولر گازی  “به  EER دقت کنیم یا نکنیم ؟ “

به این فاکتور در حین خرید حتما باید دقت کنید. زیرا به معنای میزان بهره وری انرژی الکتریکی (Energy Efficiency Ratio)می باشد . با توجه به آن می توان پی برد که کولر چه مقدار انرژی الکتریکی را به سرما تبدیل می کند و مسلما این دو با هم رابطه ی مستقیم دارند و هر چه EER بیشتر باشد کولرخنکی و سرمای بیشتر از خود تولید می کند .در خرید کولر گازی توجه داشته باشید که علاوه بر اینورتری بودن کولر ، EER بالاتر هم در ایجاد دستگاه الکتریکی با بازده بالاتر نقش اساسی دارند .

پرتاب باد دقیقا به چه معناست ؟

این امر به این مفهوم است که کولر مورد نظر تا چه فاصله ای توانایی انتقال باد خنک را دارد . فروشندگان این میزان را بر حسب متر بیان می کنند ‌با این عنوان که پرتاب باد این کولر ۱۰ متر و یا ۲۰ متر است. مسلما هر چه کولر پرتاب باد بیشتری داشته باشد ،کارایی بهتری دارد .

در خرید کولر گازی مناسب به طور کلی سعی کنید کولری با حداقل پرتاب باد ۱۰ متری تهیه کنید . در کولر هایی با فناوری جدید که وارد بازار شده اند ، باد در جهتی که افراد در اتاق نشسته باشند ، هدایت می شود و اگر کسی در اتاق حضور نداشته باشد، قدرت کولر به طور اتوماتیک کم شده و در بهینه سازی مصرف انرژی بسیار تاثیر گذار است .

میزان صدای کولر گازی از ابتدا مشخص است ؟

به راحتی و با بررسی عدد دسیبل (db) کولر می توان به میزان صدای کولر پی برد و هر چه این شاخص عدد کمتری داشته باشد ، به این معنا است که کولر صدای کمتری تولید می کند . حتما در خرید کولر گازی به این امر دقت کنید تا با کم صدا بودن کولر خریداری شده محیطی آرام و خواب راحتی را تجربه کنید .

مطبوع یا نامطبوع بودن معنای خاصی می دهد ؟

در کولرهای جدید از تصفیه ی هوای خروجی با به کار گیری چندین لایه از فیلتر ها استفاده می کنند .این فیلترها توانایی از بین بردن ذرات آلرژی زا ، با کتری ها ، ویروس ها وحتی ذرات معلق در هوا را دارند . البته توانایی و قابلیت های جدیدی هم در کولر های جدید تعبیه شده که باعث یونیزه کردن مبل ، پرده ، لباس های موجود در منزل هم می شوند

 

خرید کولر گازی ” حرف آخر ! “

در راستای راهنمای خرید کولر گازی ، علاوه بر مواردی که ذکر شد ، باید به عواملی همچون پرتاب باد چند جهته کولر دقت کرد زیرا برخی از کولر ها تنها قابلیت پرتاب باد را به بالا و پایین دارند و برخی دیگر فقط چپ و راست کولر را پوشش می دهند .

همچنین تایمر خاموش کردن یا خواب که متناسب با نیاز خود می توان آن را خاموش و روشن کرد . پیچیدگی ریموت بی سیم کولر یا همان کنترل کولر هم باید مورد ارزیابی قرار گیرد زیرا ریموت برخی کولر ها چنان پیشرفته هستند که باید جلسات آموزشی خاصی را گذراند تا بتوان از امکانات آن بهره مند شد .

در ضمن در کولر های جدید قابلیتی برای دور کردن حشرات ، پشه و مگس اضافه شده که می توان در انتخاب و خرید کولر گازی دلخواه به این قابلیت جالب نیز توجه کرد.

خرید کولر گازی بانه

چنانچه قصد خرید کولر گازی به قیمت مناسب را دارید ، وب سایت بانه به روز این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده است تا بتوانید به راحتی از قیمت کولر گازی در بانه مطلع شوید و سفارش خود را ثبت نمائید. بدین ترتیب شما می توانید انواع کولر گازی و اسپیلت را به صورت اینترنتی به قیمت بانه بخرید و در هر کجا که نیاز دارید تحویل بگیرید.

برای  کسب اطلاعات بیشتر از قیمت کولر گازی بانه ، با ما تماس بگیرید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تماس با ما » ۰۹۱۸۵۳۳۳۲۶۶