نوشته شده در 20 February 2018 / توسط admin
روش های تست کمپرسور کولر گازی
4.8 | از 9 رای

روش های مختلفی و متفاوتی برای تست کمپرسور کولرگازی وجود دارد که از انواع روش ها میتوان به روشهای تست سیم پیچ ، تست صدا ، تست کارکرد یا فشار کمپرسور اشاره کرد ، در ادامه با ما همراه باشید تا هر یک از این روش ها را برای شما بازگو خواهیم کرد.

تست کمپرسور کولرگازی

اگر هنگامی که قصد تست صدا را دارید متوجه شوید که ترمینال کمپرسور به بدنه متصل شده یا سیم پیچی به بدنه راه دارد و احتمال اتصالی وجود دارد در آن صورت تست صدا جواب نخواهد داد زیرا کمپرسور سوخته می باشد.نکته: قبل از تست کمپرسور باید سیم های کمپرسور را از بدنه جدا کنید و سپس آن را تست کنید. از تست صدا جهت مطمعن شدن از کارکرد سیم پیچ و موتور استفاده می شود. برای انجام این کار اول باید کابل استارت را پیدا کرده و سوکت آن را از ترمینال جدا کنید و بعد کمپرسور را چه کولر روشن باشد و چه به برق وصل باشد ، روشن کنید.

  • در صورتی که کمپرسور روشن نشد ، به احتمال زیاد سوخته می باشد و باید کمپرسور را تعویض کنید.
  • درصورتی که از کمپرسور صدای غیر عادی شنیده می شد یا قفل شد این نشان دهنده ی خراب شدن موتور خواهد بود و در این صورت هم کمپرسور باید تعویض شود.

نکته: تحت هیچ شرایطی نباید تست کمپرسور بیشتر از 3 ثانیه طول بکشد در آن صورت بسیار خطرناک می باشد.قبل از انجام این تست ها حتما باید نکات ایمنی را رعایت کنید زیرا سلامتی در هر کاری برای تعمیر کار مهمترین اصل در کار می باشد.

روش اول تست سیم‌پیچ

در این قسمت سه مرحله برای تست کمپرسور کولرگازی وجود دارد :

1 – در اولین مرحله باید درپوش ترمینال کمپرسور  را باز کرده و همچنین از زوغنی نبودن سوکت های کمپرسور مطمئن شوید ، بدلیل اینکه روغنی شدن سوکت ها باعث جلوگیری از برقراری ترمینال و سوکت میشود. اگر با این کار مشکل برطرف نشد مرحله دوم را انجام می‌دهیم.

2- در مرحله دومخ به تست سیم پیچ ها میرسیم که برای این کار باید یک اهم تر همراه خود داشته باشید که اهم‌تر را روی بوق (Buzzer) یا اهم قرار می‌دهیم و کانکتور های کمپرسور (S,R,C) را دوبه‌دو با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. و در این حالت باید تمام کانکتور ها باید به هم راه دهند  “اهم داشته باشند” و یا صدای بوق دهند اگر صدای بوق را شنیده باشید به این معناست که  سیم پیچ سالم می باشد شما باید به روش‌های دیگر کمپرسور را ازنظر مکانیکی تست کنید.اما اگر صدای بوق نشنیدید به احتمال زیاد کمپرسور اورلود کرده و قطعه اورلود آن عمل کرده است و اولین کاری که شما باید در این مرحله انجام دهید این است که مطمئن شوید که مشکل از اورلود کمپرسور نیست

3- در مرحله آخر یعنی مرحله سوم تست اتصال بدنه صورت میگیرد که در تمام کمپرسورهای به‌هیچ‌عنوان نباید کانکتور های کمپرسور به بدنه راه دهد یا بوق داشته باشد.برای انجام این تست باید اهم‌تر را روی اهم یا بوق قرار بدهیم. که  اگر به آن راه داد یا بوق داشت به این معناست که کمپرسور و سیم‌پیچ خراب می باشند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تماس با ما » ۰۹۱۸۵۳۳۳۲۶۶