نوشته شده در 12 February 2018 / توسط admin
دلایل تخلیه نشدن آب کولرگازی و سر ریز کردن آن
4 | از 4 رای

تخلیه نشدن آب کولرگازی از بدترین مشکلاتی که تمامی کولرگازی ها دارند و در گرمای تابستان شما را مجبور به خاموش کردن و تعمیر آن می کنند ، سر ریز کردن آب کولر است که ممکن است خسارت های مختلفی را به شما وارد کند که میتواند هزینه های زیادی را برای شما داشته باشد.با ما همراه باشید تا در ادامه مشکلات تخلیه نشدن آب کولر گازی را بررسی کنیم.

تخلیه نشدن آب کولرگازی

از علت های اصلی سرریزه کردن آب کولر گازی ، تخلیه نشدن آب کولرگازی می باشد. در صورتی که این آب از طریق لوله ی درین خارج نشود، باعث سر ریزه شدن آن از کولر خواهد شد و سپس مجددا به داخل کولر بر می گردد و به صورت قطره قطره سر ریز می شود که در آن صورت باید به تعمیر کار مراجعه کنید.دلیل بروز این اتفاق مسدود شدن لوله ی درین می باشد ممکن است این لوله تا خورده یا به وسیله ی لجن مسدود شده باشد .همچنین جهت عیب یابی آن باید اول لوله ی تخلیه را پیدا کنید و بعد به حل مشکل آن بپردازید. در تمامی کولرگازی ها لوله ی تخلیه در زیر پنل داخلی قرار دارد که به دو روش می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

روش اول : بلند کردن پنل کولر

در این روش ابتدا باید خارهای زیرین پنل را آزاد کنید و پنل داخلی را به صورت 70 درجه به بالا بلند کنید و سپس با استفاده از یک انبردست یا وسیله ی دیگری پنل را ثابت نگه دارید و بعد لوله ی تخلیه را بررسی کرده و مجدد پنل را به حالت اول بر گردانید. نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید، نباید پنل را بیش از حد بالا بکشید زیرا ممکن است باعث شکستن پنل شود.

روش دوم: قاب پنل داخلی را باز کنید

در اینجا شما ابتدا باید قاب جلوی پنل داخلی را باز کنید و بعد لوله ی تخلیه را چک کرده و به حالت اول برگردانید. به هنگام باز کردن قاب پنل بسیار مراقب باشید زیرا اگر این قاب بشکند به هنگام کارکرد کولر صدای ناهنجاری بلند می شود و در آن صورت به مشکل بر می خورید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تماس با ما » ۰۹۱۸۵۳۳۳۲۶۶