نوشته شده در ۱۴ دی ۱۳۹۶ / توسط بانه به روز
ارور کولر گازی اسپلیت
به این صفحه امتیاز بدهید

آیا شما هم با کد خطا یا ارور کولر گازی روبه رو شده اید؟

قبل از اینکه کولر و اسپلیت خود را تعمیر یا سرویس کنید باید اطلاعات مختصری از علت این خطا و طریقه ی برطرف کردن کد خطا یا ارور کولر گازی بدانید تا بتوانید به درستی منظور و مفهوم این مشکل را در سیستم درک کنید.

ارور کولر گازی : کد خطا چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی مهندسان توانستند برای راحتی ارتباط کاربران با لوازم خود کد خطا یا ارور را روی این لوازم فعال سازی کنند. کد خطا زبان سیستم یا لوازم شما می باشد که اگر در سیستم شما مشکلی پیش آمد با استفاده از آن، مشکل به شما نشان داده شود و به بررسی کل سیستم نیازی نباشد.

برای مثال گاهی شما درب یخچال را به مدت زمان زیادی باز نگه می دارید که یخچال بعد از مدتی بوق می زند و شما را از باز ماندن درب با خبر می کند.

ارور کولر گازی وست پوینت به چه شکلی نشان داده می شود؟

کد خطا یا ارور در هر سیستمی به حالت های مختلفی شما را از مشکل دستگاه با خبر می کند. مثلا در سیستم های قدیمی یا چراغ های ریز که با توجه به تعداد چشمک زدن آن یا روشن شدن چراغ به مشکل آن پی ببرید اما در سیستم های پیشرفته تر مادربرد یا صفحه نمایش دارند کد خطا نمایش داده می شود و دقیق تر است.

این روش بسیار دقیق تر و کامل تر بوده و می توانید مشکلات و جزییات بیشتری از کد خطا یا ارور کولرگازی را به کاربر نشان داد.

راه های برطرف کردن ارور کولر گازی وست پوینت

  • قبل از انجام هر کاری شما اول باید دفترچه ی راهنما یا سرویس منوال یا دفترچه ی ارور کولرگازی وست پوینت را در اختیار داشته باشید.
  • یک نکته ی تعمیراتی که به دلیل هزینه ی کم توصیه می شود این است که با کد خطا کولرگازی وست پوینت یا ارور ، قبل از انجام هر کاری اسپلیت را ریست کنید.

( برق اصلی دستگاه را قطع و ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بعد مجددا کولر گازی را روشن کنید.)

  • دلیل این کار این است که سیستم هایی که دارای مادربرد می باشند گاهی به علت نوسان برق یا هر علت دیگری ممکن است دستگاه هنگ یا مختل شود که با این کار کولر را ریست می کنید و در حین راه اندازی مجدد کولرگازی وست پوینت درست خواهد شد.

آموزش تعمیر و رفع ارور کولر گازی

نکته: در صورتی که کولرگازی شما بعد از انجام ریست کردن به حالت عادی برگشت اما بعد از مدتی مجددا تکرار شد به هیچ وجه آن را دوباره ریست نکنید و برای برطرف کردن مشکل با تعمیرکار تماس بگیرید.

نکته : در صورتی که فیوز مینیاتوری اسپلیت عمل کرد و با راه اندازی مجدد باز هم شاهد کارکرد فیوز بودید ، به هیچ وجه این کار را تکرار نکنید و از تعمیرکار کمک بخواهید.

  • این نکته قابل توجه شما باشد که تمامی کد خطاها و ارور های کولرگازی وست که نمایش داده شده اند به صورت حدودی عیب ها را نشان می دهند نه به صورت کاملا دقیق

مثلا ارور E9 در کولرگازی وست یعنی کار نکردن کمپرسور یا در مدار نبودن کمپرسور است که با دیدن این مشکل به ۵۰ % مشکل پی بردید ولی باید دقت کرد که چه مشکلی باعث می شود که کمپرسور از مدار خارج شود.

  • سوختن کمپرسور
  • جداشدن سوکت کمپرسور
  • عدم فرمان از برد کنترل به کمپرسور
  • سوختن را انداز کمپرسور

عیب یابی کولر گازی و رفع ارور کولر گازی

پیدا کردن عیب و برطرف کردن آن به داشتن تخصص کامل درباره ی تعمیر کولر گازی وست پوینت و ابزار مورد نیاز است که در بسیاری از ارورها این مشکل ساده می باشد

ولی برطرف کردن تعدادی از کدخطا یا ارورها به مهارت و تخصص لازم نیاز دارد پس اگر در زمینه ی تعمیر کد خطاها تخصص ندارید به هیچ عنوان این کار را نکنید زیرا علاوه بر اینکه مشکل را حل نمی کنید بلکه باعث آسیب رساندن به خود یا کولر خواهید شد.

 

جدول ارور کولر گازی وست پوینت

 

کد خطا شرح خطا
E1 خطای محافظ فشار بالا در سیستم فیوز مینیاتوربرق دستگاه را قطع و با تعمیرکار تماس بگیرید.
E2 این خطا از محافظ ضد یخ زدگی می باشد.فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
E4 مشکل این خطا از دمای بالای لوله رفت کمپرسور می باشد. فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
E5 اشکال این خطا از محافظ جریان زیاد می باشد. فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
E6 خطای کابل ارتباطی فیوز مینیاتوربرق دستگاه را قطع و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
E8 این خطا از محافظ دمای بالای مقاومت می باشد. فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
H1 خطای یخ زدایی
H3 مشکل این خطا از لورلود محافظ کمپرسور می باشد. فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
H4 اشکال این خطا از نرمال نبودن سیستم می باشد. فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
H5 خطای محافظ IPM
H6 اشکال این خطا از عدم ارسال فید بک از سوی فن داخلی دستگاه می باشد. فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
F1 خطای سنسور محیطی یونیت داخلی دستگاه خرابی سنسور یونیت مقدار مقاومت سنسور چک شود.خرابی از مدار برد اصلی فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
F2 مشکل این دستگاه از سنسور اپراتور می باشد ممکن است خرابی از سنسورپایپ باشد. مقدار اهم سنسور اپراتور چک شود. مقدار مقاومت سنسور پایپ بررسی شود. فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
F3 این خطا مربوط به سنسور محیطی یونیت خارجی ،خرابی سنسور یونیت خارجی، مقدار اهم سنسور چک شود خرابی از مدار برد الکترونیک است. فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
F4 مشکل خطا از سنسور کندانسور می باشد. خرابی سنسور کندانسور ، مقدار مقاومت سنسور کندانسور بررسی شود. فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
F5 خطا از لوله ی رفت کمپرسور است. مقدار اهم سنسور کندانسور چک شود. فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
F6 خطای اورلود و کاهش فرکانس فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
U1 علت خطا مربوط به جریان فاز برای کمپرسور می باشد.
U5 این خطا مربوط به تشخیص تکمیل جریان یونیت ها ، فیوز مینیاتور برق را قطع کرده و با تعمیرگاه تماس بگیرید.
HC خطای محافظ، خطای جریان فاز برای کمپرسورPFC

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما » ٠٩١٨٠٥٠٥٩٢٧