نوشته شده در ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ / توسط بانه به روز
خطا یا ارور کولرگازی مدیا (Error)
۴.۵ (۹۰%) ۲ votes

ارور کولرگازی مدیا

آیا شما هم جز کسانی می باشید که با ارور کولرگازی مدیا مواجه شده اید ؟

قبل از این که به سراغ دانلود کردن دفترچه ی کد خطا یا ارور کولر گازی مدیا برویم و اقدامی برای تعمیر کردن و یا سرویس اسپلیت خود کنیم باید حداقل یک توضیح مختصر وکوتاه از علت به وجود آمدنش و یا حتی طریقه ی برطرف کردن آن دانسته باشیم چون برای این که منظور و مفهوم این مشکل را در سیستم درک کنیم لازم است .

اما اگر شما نیازی به این ندارید که این موضوع را بدانید در پایین همین صفحه کد خطای اسپیلت مدیا یا همان ارور کولر گازی مدیا را دانلود کنید .

ارور کولرگازی مدیا : تعریف کد خطا

همه ی آدم ها برای این که منظورشان را به دیگران بفهمانند، از روش های متفاوتی استفاده می کنند که هم برای خودشان و هم برای دیگران قابل فهم باشد . امروزه برای این که کاربران راحت تر بتوانند با وسایل و لوازم خودشان ارتباط برقرار کنند با پیشرفت تکنولوژی مهندسان توانسته اند کد خطا یا ارور را روی این لوازم فعال سازی کنند .

به کد خطا اصطلاحا زبان سیستم و یا لوازم شما می توان گفت .

چون اگر هر جایی از سیستم شما مشکل داشته باشد شما می توانید با مراجعه به آن و استفاده از آن عیب را ببینید و نیازی نیست که همه ی سیستم را بررسی کنید

برای مثال می توان گفت که وقتی شما برای مدتی درب یخچالتان را باز بگذارید بوق یخچالتان به صدا در می آید و شما از این مشکل آگاه می شوید که درب یخچال باز مانده است .

نحوه ی نمایش خطا یا ارور کولرگازی مدیا

در هر سیستمی کد خطا یا ارور به شکل های مختلفی ما را از عیب دستگاه آگاه می کند و این به شرکت سازنده ی سیستم و نوع آن و این که پیشرفته است یا نه بستگی دارد و این کد خطا یا ارور در هر سیستمی متفاوت است .

برای مثال باید گفت که در سیستم هایی که قدیمی می باشند از چراغ های ریز ، چشمک زدن تعداد چراغ ها و یا روشن شدن چراغ ها می توانید پی به مشکل ببرید .

ولی در سیستم هایی که پیشرفته تر می باشند و مادربرد و صفحه نمایش (display) دارند کد خطا یا ارور واضح تر و دقیق تر ( ترکیب حروف و عددی مثل E9) می باشد .

باید توجه داشته باشیم که این روش بسیار کامل تر است و کاربر می تواند مشکلات بیشتری را متوجه شود و به جزئیات بیشتری از کد خطا یا ارور کولرگازی مدیا می تواند دست یافت.

راه های برطرف کردن ارور کولرگازی مدیا

  • برای این که خطا یا ارور کولر گازی مدیا را برطرف کنید قبل از هر چیزی باید شما دفترچه ی راهنما یا سرویس منوال یا دفترچه ی کولرگازی مدیا را داشته باشید.
  • وقتی که با کد خطای کولرگازی مدیا روبرو شدید قبل از این که هر کاری انجام دهید اسپیلت مدیا را ریست کنید این یک نکته ی تعمیراتی می باشد و چون کم خرج و کم هزینه می باشد آن را به شما توصیه می کنیم

روش ریست کردن کولر

( برق اصلی دستگاه را قطع می کنیم و بعد از گذشت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه دوباره کولر گازی مدیا را راه اندازی می کنیم ) علت اینکه ما باید این کار را کنیم این است که کولرهایی که سیستم جدیدی دارند مادربرد دارند و به دلیل نوسانات برق گاهی امکان هنگ کردن دارد

اصطلاحا شما با انجام این کار کولر گازی مدیا را ریست می کنید و امکان این وجود دارد که با راه اندازی دوباره ی کولر گازی مشکل برطرف شود .

نکات طلایی در ریست کردن کولر

اگر بعد از اینکه شما کولر گازی مدیا را ریست کردید و به حالت اولیه بازگشت بعد از مدتی دوباره به مشکل برخورد و این روند به طور مکرر تکرار شد دیگر نباید پشت هم کولرگازی را ریست کنید و باید برای حل کردن مشکل ارور کولرگازی مدیا با تعمیر کار تماس بگیرید .

اگر اسپیلت فیوز مینیاتوری اش عمل کرد و با راه اندازی دوباره ی آن شما باز هم دیدید که فیوز عمل می کند دیگر نباید این کار را تکرار کنید و شما باید از یک تعمیر کار کولر گازی مدیا بخواهید به شما کمک کند .

  • همچنین دانستن این نکته خیلی مهم است که همه ی کد خطاها و ارورهای کولرگازی مدیا به طور حدودی به شما عیب را نمایش می دهند و به صورت خیلی دقیق نمی باشند .

برای مثال اگر ارور E9 به این معنی می باشد که کمپرسور کار نمی کند و یا کمپرسور در مدار نیست شما بعد از دیدن این ارور به همه ی مشکل کمپرسور پی نمی برید بلکه به ۵۰% آن پی می برید و باید به این نکته هم توجه کنید که دلیل و مشکل از کجا بوده که باعث خارج شدن کمپرسور از مدار شده است ؟

  • سوختن کمپرسور
  • جدا شدن سوکت کمپرسور
  • فرمان از بُرد کنترل به کمپرسور نمی رسد
  • سوخته شدن راه انداز کمپرسور …
  • برای این که عیب کمپرسور را پیدا کنید و یا اینکه بفهمید مشکل از کجا است و دقیقا آن را برطرف کنید باید تخصص کامل در مورد تعمیر کولرگازی مدیا داشته باشید و همچنین داشتن ابزار ، مورد نیازتان است .

داشتن مهارت و تخصص

اما در خیلی از ارورها این مشکل ساده است و اگر شما آن را بدانید به سادگی می توانید برطرفش کنید .

این را هم بدانید که خیلی از ارورها برای این که برطرف شوند به این نیاز است که شما مهارت و تخصص لازم را داشته باشید و اگر شما تخصصی در زمینه ی تعمیر کردن و سرویس دستگاهی که ارور داده را ندارید ، هیچوقت اقدام به این کار نکنید چون ممکن است نه تنها مشکل حل نشود بلکه به خودتان و سیستم هم آسیب برسانید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *