نوشته شده در 22 February 2018 / توسط admin
خطا یا ارور کولرگازی مدیا (Error)
4.4 | از 5 رای

آیا شما هم جز کسانی می باشید که با ارور کولرگازی مدیا مواجه شده اید ؟

قبل از این که به سراغ دانلود کردن دفترچه ی کد خطا یا ارور کولر گازی مدیا برویم و اقدامی برای تعمیر کردن و یا سرویس اسپلیت خود کنیم باید حداقل یک توضیح مختصر وکوتاه از علت به وجود آمدنش و یا حتی طریقه ی برطرف کردن آن دانسته باشیم چون برای این که منظور و مفهوم این مشکل را در سیستم درک کنیم لازم است .

اما اگر شما نیازی به این ندارید که این موضوع را بدانید در پایین همین صفحه کد خطای اسپیلت مدیا یا همان ارور کولر گازی مدیا را دانلود کنید.

ارور کولرگازی مدیا : تعریف کد خطا

همه ی آدم ها برای این که منظورشان را به دیگران بفهمانند، از روش های متفاوتی استفاده می کنند که هم برای خودشان و هم برای دیگران قابل فهم باشد . امروزه برای این که کاربران راحت تر بتوانند با وسایل و لوازم خودشان ارتباط برقرار کنند با پیشرفت تکنولوژی مهندسان توانسته اند کد خطا یا ارور را روی این لوازم فعال سازی کنند .

به کد خطا اصطلاحا زبان سیستم و یا لوازم شما می توان گفت .

چون اگر هر جایی از سیستم شما مشکل داشته باشد شما می توانید با مراجعه به آن و استفاده از آن عیب را ببینید و نیازی نیست که همه ی سیستم را بررسی کنید

برای مثال می توان گفت که وقتی شما برای مدتی درب یخچالتان را باز بگذارید بوق یخچالتان به صدا در می آید و شما از این مشکل آگاه می شوید که درب یخچال باز مانده است .

نحوه ی نمایش خطا یا ارور کولرگازی مدیا

در هر سیستمی کد خطا یا ارور به شکل های مختلفی ما را از عیب دستگاه آگاه می کند و این به شرکت سازنده ی سیستم و نوع آن و این که پیشرفته است یا نه بستگی دارد و این کد خطا یا ارور در هر سیستمی متفاوت است .

برای مثال باید گفت که در سیستم هایی که قدیمی می باشند از چراغ های ریز ، چشمک زدن تعداد چراغ ها و یا روشن شدن چراغ ها می توانید پی به مشکل ببرید .

ولی در سیستم هایی که پیشرفته تر می باشند و مادربرد و صفحه نمایش (display) دارند کد خطا یا ارور واضح تر و دقیق تر ( ترکیب حروف و عددی مثل E9) می باشد .

باید توجه داشته باشیم که این روش بسیار کامل تر است و کاربر می تواند مشکلات بیشتری را متوجه شود و به جزئیات بیشتری از کد خطا یا ارور کولرگازی مدیا می تواند دست یافت.

راه های برطرف کردن ارور کولرگازی مدیا

 • برای این که خطا یا ارور کولر گازی مدیا را برطرف کنید قبل از هر چیزی باید شما دفترچه ی راهنما یا سرویس منوال یا دفترچه ی کولرگازی مدیا را داشته باشید.
 • وقتی که با کد خطای کولرگازی مدیا روبرو شدید قبل از این که هر کاری انجام دهید اسپیلت مدیا را ریست کنید این یک نکته ی تعمیراتی می باشد و چون کم خرج و کم هزینه می باشد آن را به شما توصیه می کنیم

روش ریست کردن کولر

( برق اصلی دستگاه را قطع می کنیم و بعد از گذشت 10 تا 20 دقیقه دوباره کولر گازی مدیا را راه اندازی می کنیم ) علت اینکه ما باید این کار را کنیم این است که کولرهایی که سیستم جدیدی دارند مادربرد دارند و به دلیل نوسانات برق گاهی امکان هنگ کردن دارد

اصطلاحا شما با انجام این کار کولر گازی مدیا را ریست می کنید و امکان این وجود دارد که با راه اندازی دوباره ی کولر گازی مشکل برطرف شود .

نکات طلایی در ریست کردن کولر

اگر بعد از اینکه شما کولر گازی مدیا را ریست کردید و به حالت اولیه بازگشت بعد از مدتی دوباره به مشکل برخورد و این روند به طور مکرر تکرار شد دیگر نباید پشت هم کولرگازی را ریست کنید و باید برای حل کردن مشکل ارور کولرگازی مدیا با تعمیر کار تماس بگیرید .

اگر اسپیلت فیوز مینیاتوری اش عمل کرد و با راه اندازی دوباره ی آن شما باز هم دیدید که فیوز عمل می کند دیگر نباید این کار را تکرار کنید و شما باید از یک تعمیر کار کولر گازی مدیا بخواهید به شما کمک کند .

 • همچنین دانستن این نکته خیلی مهم است که همه ی کد خطاها و ارورهای کولرگازی مدیا به طور حدودی به شما عیب را نمایش می دهند و به صورت خیلی دقیق نمی باشند .

برای مثال اگر ارور E9 به این معنی می باشد که کمپرسور کار نمی کند و یا کمپرسور در مدار نیست شما بعد از دیدن این ارور به همه ی مشکل کمپرسور پی نمی برید بلکه به 50% آن پی می برید و باید به این نکته هم توجه کنید که دلیل و مشکل از کجا بوده که باعث خارج شدن کمپرسور از مدار شده است ؟

 • سوختن کمپرسور
 • جدا شدن سوکت کمپرسور
 • فرمان از بُرد کنترل به کمپرسور نمی رسد
 • سوخته شدن راه انداز کمپرسور …
 • برای این که عیب کمپرسور را پیدا کنید و یا اینکه بفهمید مشکل از کجا است و دقیقا آن را برطرف کنید باید تخصص کامل در مورد تعمیر کولرگازی مدیا داشته باشید و همچنین داشتن ابزار ، مورد نیازتان است .

داشتن مهارت و تخصص

اما در خیلی از ارورها این مشکل ساده است و اگر شما آن را بدانید به سادگی می توانید برطرفش کنید .

این را هم بدانید که خیلی از ارورها برای این که برطرف شوند به این نیاز است که شما مهارت و تخصص لازم را داشته باشید و اگر شما تخصصی در زمینه ی تعمیر کردن و سرویس دستگاهی که ارور داده را ندارید ، هیچوقت اقدام به این کار نکنید چون ممکن است نه تنها مشکل حل نشود بلکه به خودتان و سیستم هم آسیب برسانید .

3 responses to “خطا یا ارور کولرگازی مدیا (Error)”

 1. سلام من کولر رو روشن میکنم چراغ پاور همینجوری چشمک میزنه با کنترل روشن نمیشه ولی وقتی دکمه ریستارت روی خود دستگاه رو میزنم روشن میشه ولی بازهم با کنترل نمیشه خاموشش کرد

 2. سلام
  کولر گازی پرتابل مدیا داریم
  چراغ فیلترش روشن شده چکار کنیم؟
  با تشکر

  • فیلتر رو دربیارید و با اب تمیز کنید و بعد بزارید خشک بشه و بزارید سرجاش

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تماس با ما » ۰۹۱۸۵۳۳۳۲۶۶