نوشته شده در 13 January 2018 / توسط admin
ارورهای کولرگازی اینورتر هایسنس (Hisense)
به این صفحه امتیاز بدهید

ارورهای کولرگازی اینورتر هایسنس (Hisense)

با خواندن این مقاله شما با توضیحات کامل ارورهای کولرگازی اینورتر هایسنس نحوه ی رفع کردن آنها آشنا خواهید شد. برخی از این توضیحات به شرح زیر است :

  • در صورتی که مقاومت سر سیم های کمپرسور را به صورت دو به دو  اندازه گیری می کنید، برای هرسه مقدار می بایست مقداری در حدود 0/7  اهم داشته باشید . که در غیر این صورت کمپرسور دچار آسیب شده است .
  • می بایست ورودی برق AC به کمپرسور DC از بُرد IMP  ولتاژی بین  40 تا 70 ولت باشد  و  همچنین  بین 30 الی 100 هرتز فرکانس داشته باشد . در صورت وجود ولتاژ خارج از محدوده ی گفته شده ایراد به بُرد IMP مربوط خواهد شد .
  • برای کابل ارتباطی ولتاژ DC   بین پایه ی NS می بایست    24V DC  باشد . همچنین در دو پایه ی دیگر (L,N) و در دو پایه ی دیگر هم باید 220 V AC برقرار باشد در صورتی که سیگنال 24V DC وجود نداشت و از  صحت کابل اطمینان کامل داشت ،می توان گفت  ایراد در بُرد کنترل پنل داخلی است .
  • در صورتی که خطای برقراری ارتباط را دستگاه نمایش داده باشد و اطمینان حاصل نمودید از وجود سیگنال 24 V DC در ترمینال واحد خارجی ، از لحاظ  اتصال و ترتیب سیم کشی ارتباط برد اصلی با ترمینال ارتباطی را بررسی کنید . بُرد کنترل واحد خارجی را در صورت ادامه یافتن مشکل ، تعویض نمایید .
  • در صورتی که خطای مشاهده شده به یکی از سنسور های دستگاه مربوط بود ، اول از ارتباط سنسور به برد و سوکت اطمینان حاصل کنید .

ارورهای کولرگازی اینورتر هایسنس

می توانید از سنسور در مرحله ی بعدی اهم گیری نمایید . مقدار مقاومت در صورتی که در دمای  25 درجه ی سانتی گراد مغایر بود ، باید اقدام به تعویض کردن سنسور نمایید . اما در غیر این صورت  ،  می توان گفت بُرد مربوطه دچار آسیب شده است .

مقالات مرتبط

تعمیر و عیب یابی کولر گازی

ارور کولر گازی اسپلیت

راهنمای خرید کولر گازی

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

تماس با ما » ۰۹۱۸۵۳۳۳۲۶۶