نوشته شده در ۲۳ دی ۱۳۹۶ / توسط بانه به روز
ارورهای کولرگازی اینورتر هایسنس (Hisense)
به این صفحه امتیاز بدهید

ارورهای کولرگازی اینورتر هایسنس (Hisense)

با خواندن این مقاله شما با توضیحات کامل ارورهای کولرگازی اینورتر هایسنس نحوه ی رفع کردن آنها آشنا خواهید شد. برخی از این توضیحات به شرح زیر است :

  • در صورتی که مقاومت سر سیم های کمپرسور را به صورت دو به دو  اندازه گیری می کنید، برای هرسه مقدار می بایست مقداری در حدود ۰/۷  اهم داشته باشید . که در غیر این صورت کمپرسور دچار آسیب شده است .
  • می بایست ورودی برق AC به کمپرسور DC از بُرد IMP  ولتاژی بین  ۴۰ تا ۷۰ ولت باشد  و  همچنین  بین ۳۰ الی ۱۰۰ هرتز فرکانس داشته باشد . در صورت وجود ولتاژ خارج از محدوده ی گفته شده ایراد به بُرد IMP مربوط خواهد شد .
  • برای کابل ارتباطی ولتاژ DC   بین پایه ی NS می بایست    ۲۴V DC  باشد . همچنین در دو پایه ی دیگر (L,N) و در دو پایه ی دیگر هم باید ۲۲۰ V AC برقرار باشد در صورتی که سیگنال ۲۴V DC وجود نداشت و از  صحت کابل اطمینان کامل داشت ،می توان گفت  ایراد در بُرد کنترل پنل داخلی است .
  • در صورتی که خطای برقراری ارتباط را دستگاه نمایش داده باشد و اطمینان حاصل نمودید از وجود سیگنال ۲۴ V DC در ترمینال واحد خارجی ، از لحاظ  اتصال و ترتیب سیم کشی ارتباط برد اصلی با ترمینال ارتباطی را بررسی کنید . بُرد کنترل واحد خارجی را در صورت ادامه یافتن مشکل ، تعویض نمایید .
  • در صورتی که خطای مشاهده شده به یکی از سنسور های دستگاه مربوط بود ، اول از ارتباط سنسور به برد و سوکت اطمینان حاصل کنید .

ارورهای کولرگازی اینورتر هایسنس

می توانید از سنسور در مرحله ی بعدی اهم گیری نمایید . مقدار مقاومت در صورتی که در دمای  ۲۵ درجه ی سانتی گراد مغایر بود ، باید اقدام به تعویض کردن سنسور نمایید . اما در غیر این صورت  ،  می توان گفت بُرد مربوطه دچار آسیب شده است .

مقالات مرتبط

تعمیر و عیب یابی کولر گازی

ارور کولر گازی اسپلیت

راهنمای خرید کولر گازی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما » ٠٩١٨٠٥٠٥٩٢٧